VYBRANÉ OSUDY KRAJANŮ POSTIŽENÝCH POLITICKÝMI REPRESEMI

Sovětizace Ruska a upevňování moci bolševiky v meziválečném období

Vladimír Bláha (1893–1943)

Josef Klička (1889–1957)

Jaroslav Martínek (1900–?)

Jaroslav Štrombach (1896–1931)

Proces s českými učiteli

Jan Adamec (1873–1951)

Rudolf Albert (1883–?)

Josef Balaš (1894–1937)

Jiří Bezděk (1907–1968)

Jaroslav Bouček (1881–?)

Evženie Gottwaldová (1910–?)

Josef Heger (1894–?)

Vladimír Jakovlev (Jakoubek, Šíl) (1902–?)

Vladimír Jona (1890–?)

Mikuláš Kohout (1909–?)

Anton Knedlík (1899–?)

Jaroslav Kříž (1890–?)

Vladimír Martínek (1910–?)

Josef Michalský (1891–1970)

Václav Mucha (1906–?)

Josef Němeček (1909–1942)

Josef Novák (1882–?)

Vladimír Patrák (1907–?)

Antonín Pavlas (1895–1937)

Josef Pícha-Petrovský (1896–1937)

Václav Pišl (1901–?)

Václav Plašil (1895–?)

Viktor Plašil (1889–?)

Nikolaj Pohrebňak (1903–?)

Vladimir Radčuk (1905–?)

Emílie Stračevská (Čížková) (1903–1938)

Josef Tejkl (1908–1938)

Alexandr Vavřín (1893–1937)

Antonín Vodseďálek (1899–1943)

František Volf (1900–1938)

Pavel Volf (1890–1937)

Marie Volfová (1882–1933)

Antonín Zezula (1894–1931?)

Velký teror

Josef Jandura (1903–1938)

František Tomečka (1906–1938)

Popravení v Moskvě

Gertruda Arosevová (1909–1937)

Wilhelm Böhmer (1901–1937)

Jan Březina (1914–1938)

Alexandr Fiala (1892–1938)

Ludvík Gagler (1897–1938)

Eduard Gertner (1889–1938)

Józef Gibiec (1903–1938)

František Jančišin (1894–1938)

Richard Kaša (1895–1938)

Peter Krič (1902–1937)

Boris Kučera (1902–1938)

Nebojsa Marinkovič (1898–1938)

Josef Mašek (1894–1938)

Konstantin Mašek (1883–1938)

Václav Ort (1889–1938)

Hermann Paul (1889–1938)

Robert Percel (1897–1938)

František Petrle (1895–1938)

Viktor Polák (1896–1938)

Ferdinand Šimáček (1892–1938)

Karel Vašata (1888–1938)

Leopold Wolf (1889–1938)

Druhá světová válka

Uprchlíci z Protektorátu Čechy a Morava

Karel Egger (1909–1943)

Karel Goliath (1901–1985)

Gréta Koutná (1921–2013)

Vladimír Levora (1920–1999)

Egon Morgenstern (1914–2016)

František Polák (1889–1971)

Pravomil Raichl (1921–2002)

Robert Sylten (1902–80. léta)

Uprchlíci z Podkarpatské Rusi

Jan Bačkovský (1919–2006)

Fedir Bobonič (1908-2010)

Ernest Breiner (1922–?)

Vasil Coka (1923–2015)

Ivan Čilipko (Čilipka) (1918-2012)

Jan Demčík (1913–2005)

Michal Demjan (1921–2019)

Pavel Derbal (1924–1960)

Vasil Derďuk (1922–2018)

Václav Djačuk (1920–2015)

Michal Fedorko (1921–2016)

Ivan Hadžega (1915–1997)

Vasil Hajdur (1919–2015)

Ivan Hladinec (1912– ?)

Jan Ihnatík (*1922)

Michal Izaj (1921–2013)

Michal Jackanič (1909–1942)

Pavel Jacko (1923–2014)

Michal Javorčák (1921–2017)

Michail Kampij (1919–2009)

Vasil Kolbasňuk (1921—2011)

Jiří Kopinec (1921—2014)

Michal Lar (1920-?)

Ivan Lavrišin (1925–1998)

Štěpán Luťanský (1916–1997)

Ivan Mohorita (1921-2015)

Jiří Plakoš (1920–2010)

Jan Plovajko (1922–2020)

Ivan Solovka (1923-2018)

Vasil Špir (1922)

Karel Vaš (1916–2012)

Michal Vološin (1922–1943)

Židovští uprchlíci z Podkarpatské Rusi

Israel Abrahamovič (1911–1941)

Michal Abramovič (1906–?)

Aron Ackermann (1918–?)

Ella Adlerová (1918–?)

Solomon Berkovič (1916–?)

Šándor Berkovič (1916–?)

Mojžíš Bresler (1913–?)

Chaskel Brückel (1905–?)

Zelik (Selig) Cimlichman (Ziemlichmann) (1908–?)

Semen Davidovič (1914–?)

Mikuláš Faerber (1916–?)

Samuel Friedmann (1913–?)

Ondřej Grossmann (1912–1941)

Martin Halper (1915–?)

Andrej Hančín (1921–?)

Jakob Icik (1916–1942)

Josef-Herman Kahan (1917–?)

Mojžíš Koppel (1916–?)

Natan Landau (1916–?)

Jakub Nejmet (1919–?)

Lea Moškovič (1922-?)

Herman Perl (1916–1943)

Bernath Rosner (1910–?)

Josef Stein (1918–?)

Aron Šimšovič (Simsovits) (1918–?)

Mikuláš Végh (1920-1942)

Ernest Vider (1922–?)

Evžen Waldmann (1913–?)

Zolo Ziegerman (1915–?)

Židé z transportů do Niska nad Sanem

Siegfried Adler (1893–?)

Julius Berg (1893–?)

Arnošt Bleiweiss (1914-1943)

Emil Blum (1883-1942)

Robert Feiner (1893–?)

Efrojim Fisch (1884–?)

Kurt Fischl (1901–1941)

Moritz Friedner (1896–?)

Erich Gessler (1897–1942)

Emanuel Goldberger (1900–?)

Heinrich Goldfinger (1890–?)

Jakub Goldfinger (1898–?)

Bruno Gross (1895–?)

Josef Haber (1913–1943)

Rudolf Hahn (1890–?)

Siegfried (Vítězslav) Haller (1891–?)

Kurt Hermann (1913–?)

Leo Hermann (1901–?)

Adolf Huppert (1905–?)

Ferdinand Huppert (1913–1981)

Heinrich (Jindřich) Hutterer (1881–?)

Oskar Kulka (1892–1940)

Ervín (Erwin) Langer (1900–?)

Arpád Laufer (1888–?)

Otto Laufer (1898–?)

Hanuš (Hans) Löwenthal (1907–?)

Artur Löwy (1898–?)

Walter Morgenstern (1905–1942)

Otto Nesselroth (1909–?)

Eugen (Evžen) Neubauer (1915–?)

Herman (Heřman) Pick (1910–?)

Maxmilian Pollak (1898–?)

Ervin Reik (1904–?)

Kamil Richter (1899–?)

Adolf Rosenštok (Rosenschtok) (1923–?)

Kurt Rosenzweig (1923–?)

Leo Roth (1899–1975)

Ludwig Seelenfreund (1884–?)

Zikmund Scharf (1879–?)

Emanuel Schein (1888–?)

Leon Soldinger (1908–?)

Moritz Teichner (1883–1942)

Adolf Wechsberg (1890–?)

Hans (Hanuš) Weisl (1905–?)

Izak (Ignatz) Wied (1879–?)

Účastníci bitvy u Sokolova

Michal Brjanik (Branik) (1912–1948)

Dimitrij Fales (1907–1944)

Mikuláš Hincák (1916–1996)

Maxmilián Jassy (1912–?)

Julius Kahan (1910–1943)

Josef König (1914–1943)

Michal Potočný (1899–?)

Aron Salamon (1913–?)

Adolf Sonnenschein – Sonek (1911–2008)

Daniel Zieg (1910–1992)

Padli v bojích o Kyjev

Vasil Dudura (1920-1943)

Ivan Durda (1921-1943)

Ambroš Kepša (1919-1943)

Ivan Kotej (1921-1943)

Juraj Maljuk (1923-1943)

Michal Olenič (1914-1943)

Vasil Pičkar (1911-1943)

Vasil Plovajko (1917-1943)

Andrej Pojda (1916-1943)

Fedor Ponzel (1918-1943)

Michal Sabadoš (1914-1943)

Nikolaj Žulkanič (1913-1943)

Poválečné represe | Zavlečení z Československa

Konstantin Belgovský (1895–1945)

Jozef Bobalík (1928)

Bohumil Borecký (1891–1954)

Nikolaj Bystrov (1899–1967)

Pavel Cibere (1914–1972)

Konstantin Čcheidze (1897–1974)

Mykola Galagan (1882–1953?)

Štěpán Kločurak (1895–1980)

Evžen Lieberman (*1922)

Sergej Maslov (1887–1945?)

Hryhorij Omelčenko (1884–1947)

Andrej Patrus (1917–1980)

Jakub (Jakov) Podgornyj (1877–1945)

Sergej Postnikov (1883–1965)

Vladimir Rafalský (1886–1945)

Blanka Rubinová (1918–?)

Maxim Slavinský (1868–1945)

Boris Suchoručko-Choslovský (1893–1979)

Sergej Vojcechovský (1883–1951)

Petr Zlenko (1891–1954)

Pavel Zoc (1900–1983)